AKIRI KARHA

ÜRÜN AÇIKLAMASI:

 

Ödül Kahır olarakta bilinen bu bitki,ülkemizde yetişmez,daha ziyade tropikal iklimlerde,Kuzey Amerika ve Güney Asya bölgelerinde dağlık ve kayalık arazilerde kendiliğinden yetişen bir ağaçtır.Çiçekleri pembe renkte papatya ya benzer.Çok yıllık bir ağaç olup,sürgünleri damarlı ve kahverengi renktedir.
Dalları ve kökler kullanılır.

 

Tropikal ve sıcak iklimlerde yetişen Akır-ı karha, ülkemizde yetişmez. Anvatanı, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Güney Asya bölgeleridir. Romatizma, siyatik ve mafsal ağrılarına, felce, cilt güzelliğine, soğuk algınlığına, gribe, göğsü yumuşatmaya, baş ağrısına, kuvvet vermeye, cinsel gücü arttırmaya, nefes darlığına, astıma, gargara halinde boğaz hastalıkları ve dil felcine, tedaviye destek olarak kullanılabilirTahriş yapıcı özelliğinden dolayı tek başına dahilen kullanılması sakıncalı olabilir. Diğer isimleri Nezleotu kökü, Ödülkahır ve Üdülkahır’dır. 

 


Akırı Karha: Pembe ve beyaz çiçekleri olan, çok yıllık bir bitkinin köküdür. Daha çok hindistan dağlarında Tunus ve Cezayirde yetişir. Akırı karhanın yapraklarının papatyaya benzemesinin yanı sıra, dalları ve kökü kullanılmaktadır. Bu bitkinin faydaları ve yararları bir hayli çoktur.

1 PAKET AKIRI KARHA 50 TL DİR....STOKLARDA MEVCUTTUR


Bu kategoride henüz ürün Yok.